Arbër Aliu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arbër Aliu
Të dhënat personale
Emri i plotëArbër Aliu
Data e lindjes (1988-01-13) 13 Janar 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesDurrës, Shqipëri
Data e vdekjes29 Qershor 2019 (31 vjeç)
Vendi i vdekjesShqipëri
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Erzeni
Numri2
Karriera në rini
–2006Partizani
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2007Partizani0
2007–2009Kamza
2009–2010Turbina
2010Skënderbeu4
2011–2012Tërbuni
2013Erzeni
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Arbër Aliu (13 janar 1988 – 29 qershor 2019) ishte një ish futbollist profesionist i cili luante si mbrojtës. Ai ishte produkt i akademisë së Partizanit, me të cilën ishte pjesë e ekipit të parë gjatë sezonit 2006–2007 por nuk mundi të luante asnjë ndeshje.

Aliu vdiq më 29 qershor 2019 pas një aksidenti me motor uji.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Aksident fatkeq, ndahet nga jeta ish-futbollisti Arbër Aliu" (në anglisht). Sport Ekspres. 30 qershor 2019. Marrë më 30 qershor 2019.