Arcens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arcens
Komunë
noform
Pamje nga Arcens
Vendndodhja
Arcens is located in Franca
Arcens
Arcens
44°54′01″V 4°19′42″L / 44.900277777778°V 4.3283333333333°L / 44.900277777778; 4.3283333333333Koordinatat: 44°54′01″V 4°19′42″L / 44.900277777778°V 4.3283333333333°L / 44.900277777778; 4.3283333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.55 km2
Popullsia 361 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07310
INSEE 07012


Arcens është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Arcens ka një popullsi prej 361 banorë dhe sipërfaqe 18.55 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Arcens – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale