Archail

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Archail
Komunë
noform
Pamje nga Archail
Vendndodhja
Archail is located in Franca
Archail
Archail
44°07′17″V 6°20′03″L / 44.121388888889°V 6.3341666666667°L / 44.121388888889; 6.3341666666667Koordinatat: 44°07′17″V 6°20′03″L / 44.121388888889°V 6.3341666666667°L / 44.121388888889; 6.3341666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.99 km2
Popullsia 20 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04420
INSEE 04009


Archail është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Archail ka një popullsi prej 20 banorë dhe sipërfaqe 12.99 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Archail – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale