Ardian Gjini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ardian Gjini është politikan kosovar. U lind në Gjakovë me 19 Janar 1970. Gjini është deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, anëtar në Komisionin për Legjislacion dhe në Nën-komisionin për Mandate, Imunitet dhe Rregullore të Punës.[1] Gjini është nën-kryetar në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Më parë shërbeu si ministër për ambijent dhe planfikim hapësinor. Ishte aktiv në politikë në Komunën e Gjakovës si përfaqësues i Partisë Nacional-Demokratike Shqiptare e cila u shkri në AAK. Ishte aktiv në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Republika e Kosovës - Kuvendi - Deputetët


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.