Ardoix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ardoix
Komunë
noform
Pamje nga Ardoix
Vendndodhja
Ardoix is located in Franca
Ardoix
Ardoix
45°11′12″V 4°44′11″L / 45.186666666667°V 4.7363888888889°L / 45.186666666667; 4.7363888888889Koordinatat: 45°11′12″V 4°44′11″L / 45.186666666667°V 4.7363888888889°L / 45.186666666667; 4.7363888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.15 km2
Popullsia 1152 banorë
Dendësia 95 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07290
INSEE 07013


Ardoix është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Ardoix ka një popullsi prej 1152 banorë dhe sipërfaqe 12.15 km², me një dendësi prej 95 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ardoix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale