Argençola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argençola
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Argençola is located in Spanjë
Argençola
Argençola

Koordinatat: 41°35′54″V 1°26′37″L / 41.59833°V 1.44361°L / 41.59833; 1.44361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Antoni Lloret Grau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.09 km2
Lartësia 716 m (m.n.d.)
Popullsia 229 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Argençolenc, argençolenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 35′ 54″ Veri

1° 26′ 37″ Lindje


Argençola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Argençola ka 229 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.09 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]