Argentré-du-Plessis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Argentré-du-Plessis
VendiFranca
RajoniBrittany
DepartamentiIlle-et-Vilaine
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Argentré-du-Plessis është një komunëFrancë. Argentré-du-Plessis bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 4185 banorë dhe sipërfaqe 41.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]