Argjend Beqiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argjend Beqiri
Të dhënat personale
Emri i plotëArgjend Beqiri
Data e lindjes3 Prill 1974
Vendi i lindjesTetovë, Jugosllavi
Gjatësia1,78 m (5 ft 10 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Ferizaj
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991–1994Teteks22(11)
1994–1997Sloga Jugomagnat39(14)
1997–1999Antwerp10(0)
1999–1999KF Shkëndija
1999–2004Sloga Jugomagnat93(56)
2004–2006Aarau44(1)
2006–2008Renova22(6)
2008–2009KF Shkëndija
Ekipi kombëtar
1999–2001Maqedonia16[1](2)
Ekipet e menaxhuara
2015–2016K.F. Gostivari
2017–Ferizaj
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 maj 2008.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 26 mars 2008

Argjend Beqiri i lindur më 3 prill 1974, në Tetovë është një ish-futbollist shqiptar nga maqedonia dhe menaxher, i cili aktualisht menaxhon Ferizajn. Beqiri ka luajtur 16 herë për Maqedoninë.[2]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ [1]
  2. ^ Rekordet internacionale të futbollistve