Argjirohori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argjirohor
Αργυροχώριον
Fshat
Vendndodhja
Argjirohor is located in Greqia
Argjirohor
Argjirohor
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Pogonit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dropull
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 57′ 7″ Veri

20° 21′ 28″ Lindje

Argjirohor (greqisht: Αργυροχώριον/Aryirokhórion) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky fshat në rajonin i Dropullit ishte banuar nga shqiptarët myslimanë deri vitëve 1923-1924.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

vendndodhja