Argouges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argouges
Komunë
noform
Pamje nga Argouges
Vendndodhja
Argouges is located in Franca
Argouges
Argouges
48°30′12″V 1°23′42″P / 48.5033°V 1.395°P / 48.5033; -1.395Koordinatat: 48°30′12″V 1°23′42″P / 48.5033°V 1.395°P / 48.5033; -1.395
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Avranches
Kantoni Saint-James
Ndërbashkësia CC de Saint-James
Kryetari Louis Lemouland
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.41 km2
Lartësia 38 m (m.n.d.)
Popullsia 551 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50240
INSEE 50018


Argouges është një komunëFrancë. Argouges bën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 551 banorë dhe sipërfaqe 16.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]