Arguel, Doubs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arguel
Komunë
Vendndodhja
Arguel is located in Franca
Arguel
Arguel
47°11′54″V 6°00′09″L / 47.1983°V 6.0025°L / 47.1983; 6.0025Koordinatat: 47°11′54″V 6°00′09″L / 47.1983°V 6.0025°L / 47.1983; 6.0025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Besançon-Sud
Ndërbashkësia Grand Besançon
Kryetari André Alvis
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.98 km2
Popullsia 249 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25720
INSEE 25027


Arguel është një komunëFrancë. Arguel bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 249 banorë dhe sipërfaqe 4.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]