Arian Çuliqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arjani.jpg

Arian Çuliqi është aktor dhe regjisor shqiptar, në zhanrin komik. Ka lindur me 25 mars 1960Shkodër.

Ka vënë në ekran filma komedi që kryesisht janë luajtur nga aktorët Sejfulla Myftari, Hajrie Rondo dhe Aishe Stari.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Regji[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktrim[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]