Aries-Espénan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aries-Espénan
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aries-Espénan is located in Franca
Aries-Espénan
Aries-Espénan
43°16′41″V 0°31′53″L / 43.2781°V 0.5314°L / 43.2781; 0.5314Koordinatat: 43°16′41″V 0°31′53″L / 43.2781°V 0.5314°L / 43.2781; 0.5314
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Castelnau-Magnoac
Ndërbashkësia Magnoac
Kryetari Isabelle Gandit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.55 km2
Lartësia 276 m (m.n.d.)
Popullsia 65 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65230
INSEE 65026


Aries-Espénan është një komunëFrancë. Aries-Espénan bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 65 banorë dhe sipërfaqe 5.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]