Arjan Beqaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arjan Beqaj

Skeda:Arian Beqaj.jpg

Të dhëna personale
Emri i plotë Arjan Beqaj
Datëlindja 25 gusht, 1975
Vendlindja Prizren,, Kosova
Gjatësia 187cm
Pozicioni Portier
Të dhëna mbi klubin
Klubi i tanishëm Anorthosis Famagusta FC
Numri 75
Klube profesioniste
Vitet Klubi Ndeshje (Gola)
-1997
1997-2003
2003-2006
2006-
KF Partizani Tirana
OFI Crete
Ionikos
Anorthosis Famagusta FC
? (?)
Kombëtarja**
Vitet Shteti Ndeshje (Gola)
2002- Shqipëria 17 (0)


Arian Beqaj lindi më 25 gusht 1975Prizren, ku edhe filloi të merret me sport. Gjatë viteve 1994 - 1998 luajti si portier i skuadrës Tiranase Partizani. Karrierën e tij në arenën e futbollit ndërkombëtar e filloi në skuadrën greke OFI21 janar 1998. Nga ky klub në vitin 2003 kalon në klubin Jonikas Nikea (org. Ionikos Nikea) që luan në ligën e parë greke (org. Ethniki Katigoria).

Statistika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Futboll
  • 17 paraqitje për kombëtaren shqiptare

Shko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]