Arleux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arleux
Komunë
Vendndodhja
Arleux is located in Franca
Arleux
Arleux
50°16′51″V 3°06′25″L / 50.2808°V 3.1069°L / 50.2808; 3.1069Koordinatat: 50°16′51″V 3°06′25″L / 50.2808°V 3.1069°L / 50.2808; 3.1069
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Douai
Kantoni Arleux
Ndërbashkësia Douaisis
Kryetari Patrick Masclet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.1 km2
Popullsia 2776 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59151
INSEE 59015


Arleux është një komunëFrancë. Arleux bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 2776 banorë dhe sipërfaqe 11.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arleux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale