Armenteule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armenteule
Komunë
noform
Pamje nga Armenteule
Stema_figura
Vendndodhja
Armenteule is located in Franca
Armenteule
Armenteule
42°48′58″V 0°24′52″L / 42.8161°V 0.4144°L / 42.8161; 0.4144Koordinatat: 42°48′58″V 0°24′52″L / 42.8161°V 0.4144°L / 42.8161; 0.4144
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Bordères-Louron
Ndërbashkësia La Vallée du Louron
Kryetari André Ousteau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.7 km2
Lartësia 950 m (m.n.d.)
Popullsia 61 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65510
INSEE 65027


Armenteule është një komunëFrancë. Armenteule bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 61 banorë dhe sipërfaqe 0.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]