Armillac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armillac
Qytet
Vendndodhja
Armillac is located in Franca
Armillac
Armillac
44°33′29″V 0°23′13″L / 44.558°V 0.387°L / 44.558; 0.387Koordinatat: 44°33′29″V 0°23′13″L / 44.558°V 0.387°L / 44.558; 0.387
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Marmande
Kantoni Lauzun
Ndërbashkësia Pays de Lauzun
Kryetari Daniel Baury
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.77 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 47014


Armillac është një komunëFrancë. Armillac bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 184 banorë dhe sipërfaqe 7.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]