Arné

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arné
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arné is located in Franca
Arné
Arné
43°11′11″V 0°30′22″L / 43.1864°V 0.5061°L / 43.1864; 0.5061Koordinatat: 43°11′11″V 0°30′22″L / 43.1864°V 0.5061°L / 43.1864; 0.5061
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Castelnau-Magnoac
Ndërbashkësia Plateau de Lannemezan
Kryetari Armand Touzanne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.34 km2
Lartësia 420 m (m.n.d.)
Popullsia 199 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65670
INSEE 65028


Arné është një komunëFrancë. Arné bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 199 banorë dhe sipërfaqe 8.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arné – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale