Arnac-la-Poste

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnac-la-Poste
Komunë
noform
Pamje nga Arnac-la-Poste
Vendndodhja
Arnac-la-Poste is located in Franca
Arnac-la-Poste
Arnac-la-Poste
46°16′39″V 1°22′29″L / 46.2775°V 1.3747°L / 46.2775; 1.3747Koordinatat: 46°16′39″V 1°22′29″L / 46.2775°V 1.3747°L / 46.2775; 1.3747
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Haute-Vienne
Qarku Arrondissement Bellac
Kantoni Saint-Sulpice-les-Feuilles
Ndërbashkësia Brame-Benaize
Kryetari Jean-Pierre Drieux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.62 km2
Popullsia 1036 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 87160
INSEE 87003


Arnac-la-Poste është një komunëFrancë. Arnac-la-Poste bën pjesë në departamentin Haute-Viennerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1036 banorë dhe sipërfaqe 46.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]