Arnancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnancourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arnancourt is located in Franca
Arnancourt
Arnancourt
48°21′11″V 4°55′18″L / 48.3531°V 4.9217°L / 48.3531; 4.9217Koordinatat: 48°21′11″V 4°55′18″L / 48.3531°V 4.9217°L / 48.3531; 4.9217
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Saint-Dizier
Kantoni Doulevant-le-Château
Ndërbashkësia Le Bassin de Joinville-en-Champagne
Kryetari Aude Chatelain-Martini
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.31 km2
Lartësia 216 m (m.n.d.)
Popullsia 109 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52110
INSEE 52019


Arnancourt është një komunëFrancë. Arnancourt bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 109 banorë dhe sipërfaqe 9.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]