Arnay-le-Duc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnay-le-Duc
Komunë
noform
Pamje nga Arnay-le-Duc
Stema_figura
Vendndodhja
Arnay-le-Duc is located in Franca
Arnay-le-Duc
Arnay-le-Duc
47°07′19″V 4°29′24″L / 47.122°V 4.49°L / 47.122; 4.49Koordinatat: 47°07′19″V 4°29′24″L / 47.122°V 4.49°L / 47.122; 4.49
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Beaune
Kantoni Arnay-le-Duc
Ndërbashkësia Pays d'Arnay
Kryetari Claude Chave
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.95 km2
Lartësia 375 m (m.n.d.)
Popullsia 1674 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21230
INSEE 21023


Arnay-le-Duc është një komunëFrancë. Arnay-le-Duc bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 1674 banorë dhe sipërfaqe 11.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]