Arnedo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnedo
Qytet
Stema_figuraBanderaarnedo.png
Vendndodhja
Arnedo is located in Spanjë
Arnedo
Arnedo

Koordinatat: 42°13′V 2°6′P / 42.217°V 2.100°P / 42.217; -2.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  La Rioja (Spanjë)
Provinca La Rioja
Qarku Qarku d'Arnedo
Kryetari i Bashkisë Juan Antonio Abad Pérez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 85.4 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26580
Faqja Zyrtare www.arnedo.com


Arnedo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku d'Arnedo, të provincës La Rioja, në La Rioja. Arnedo ka 14559 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 85.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]