Aroue-Ithorots-Olhaïby

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aroue-Ithorots-Olhaïby
Komunë
noform
Pamje nga Aroue-Ithorots-Olhaïby
Vendndodhja
Aroue-Ithorots-Olhaïby is located in Franca
Aroue-Ithorots-Olhaïby
Aroue-Ithorots-Olhaïby
43°19′09″V 0°54′59″P / 43.3192°V 0.9164°P / 43.3192; -0.9164Koordinatat: 43°19′09″V 0°54′59″P / 43.3192°V 0.9164°P / 43.3192; -0.9164
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Saint-Palais
Ndërbashkësia Amikuze
Kryetari Jean-Pierre Barneix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.85 km2
Lartësia 114 m (m.n.d.)
Popullsia 245 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64120
INSEE 64049


Aroue-Ithorots-Olhaïby është një komunëFrancë. Aroue-Ithorots-Olhaïby bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 245 banorë dhe sipërfaqe 17.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]