Arques, Aveyron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arques
Komunë
noform
Pamje nga Arques
Vendndodhja
Arques is located in Franca
Arques
Arques
44°19′05″V 2°48′05″L / 44.3181°V 2.8014°L / 44.3181; 2.8014Koordinatat: 44°19′05″V 2°48′05″L / 44.3181°V 2.8014°L / 44.3181; 2.8014
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Rodez
Kantoni Pont-de-Salars
Ndërbashkësia Pays de Salars
Kryetari Bernard Andrieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.29 km2
Lartësia 800 m (m.n.d.)
Popullsia 118 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12290
INSEE 12010


Arques është një komunëFrancë. Arques bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 118 banorë dhe sipërfaqe 11.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]