Arrancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrancourt
Komunë
noform
Pamje nga Arrancourt
Vendndodhja
Arrancourt is located in Franca
Arrancourt
Arrancourt
48°20′31″V 2°09′43″L / 48.342°V 2.1619°L / 48.342; 2.1619Koordinatat: 48°20′31″V 2°09′43″L / 48.342°V 2.1619°L / 48.342; 2.1619
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Qarku Arrondissement Étampes
Kantoni Méréville
Ndërbashkësia L'Étampois Sud-Essonne
Kryetari Denis Yannou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.4 km2
Popullsia 135 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 91690
INSEE 91022


Arrancourt është një komunëFrancë. Arrancourt bën pjesë në departamentin Essonnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 135 banorë dhe sipërfaqe 7.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]