Arraye-et-Han

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arraye-et-Han
Komunë
Vendndodhja
Arraye-et-Han is located in Franca
Arraye-et-Han
Arraye-et-Han
48°50′28″V 6°17′31″L / 48.8411°V 6.2919°L / 48.8411; 6.2919Koordinatat: 48°50′28″V 6°17′31″L / 48.8411°V 6.2919°L / 48.8411; 6.2919
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Nomeny
Ndërbashkësia Seille et Mauchère
Kryetari Philippe Arnould
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.34 km2
Lartësia 191 m (m.n.d.)
Popullsia 328 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54760
INSEE 54024


Arraye-et-Han është një komunëFrancë. Arraye-et-Han bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 328 banorë dhe sipërfaqe 10.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]