Arrigorriaga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrigorriaga
Komunë
Stema_figuraArrigorriaga bandera.svg
Vendndodhja
Arrigorriaga is located in Spanjë
Arrigorriaga
Arrigorriaga

Koordinatat: 43°12′28″V 2°53′10″P / 43.20778°V 2.88611°P / 43.20778; -2.88611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Bizkaia
Qarku Bilbao
Kryetari i Bashkisë Asier Albizua
Partia PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.36 km2
Lartësia 58 m (m.n.d.)
Popullsia 12358 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 840
Vendasit Arrigorriagatar
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48480
Koordinatat 43° 12′ 28″ Veri

2° 53′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.arrigorriaga.net


Arrigorriaga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bilbao, të provincës Bizkaia, në Komunitetin e Baskisë. Arrigorriaga ka 12358 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.36 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]