Ars-les-Favets

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ars-les-Favets
Komunë
Vendndodhja
Ars-les-Favets is located in Franca
Ars-les-Favets
Ars-les-Favets
46°11′40″V 2°45′22″L / 46.1944°V 2.7561°L / 46.1944; 2.7561Koordinatat: 46°11′40″V 2°45′22″L / 46.1944°V 2.7561°L / 46.1944; 2.7561
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Riom
Kantoni Montaigut
Kryetari Serge Bodeau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.6 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 237 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63700
INSEE 63011


Ars-les-Favets është një komunëFrancë. Ars-les-Favets bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 237 banorë dhe sipërfaqe 14.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]