Arsure-Arsurette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arsure-Arsurette
Komunë
Vendndodhja
Arsure-Arsurette is located in Franca
Arsure-Arsurette
Arsure-Arsurette
46°43′24″V 6°05′00″L / 46.7233°V 6.0833°L / 46.7233; 6.0833Koordinatat: 46°43′24″V 6°05′00″L / 46.7233°V 6.0833°L / 46.7233; 6.0833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Nozeroy
Kryetari Catherine Rousset
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.56 km2
Popullsia 90 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39250
INSEE 39020


Arsure-Arsurette është një komunëFrancë. Arsure-Arsurette bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 90 banorë dhe sipërfaqe 12.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]