Artaix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artaix
Komunë
noform
Pamje nga Artaix
Vendndodhja
Artaix is located in Franca
Artaix
Artaix
46°14′45″V 4°00′42″L / 46.2458°V 4.0117°L / 46.2458; 4.0117Koordinatat: 46°14′45″V 4°00′42″L / 46.2458°V 4.0117°L / 46.2458; 4.0117
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Charolles
Kantoni Marcigny
Ndërbashkësia CC du Canton de Marcigny
Kryetari Eric Nevers
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.41 km2
Lartësia 264 m (m.n.d.)
Popullsia 354 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71110
INSEE 71012


Artaix është një komunëFrancë. Artaix bën pjesë në departamentin Saône-et-LoirerajonitBourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 354 banorë dhe sipërfaqe 21.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Artaix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale