Artan Grubi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Artan Grubi (maqedonisht: Артан Груби; i lindur më 7.6.1977, në Shkup) është një politikan shqiptar nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Artan Grubi kandidoj si pjesë e BDI-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Artan Grubi". sobranie.mk (në anglisht). Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017.