Artan Hoxha (nënkolonel)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artan Hoxha (nënkolonel).jpg

Artan Hoxha lindi më 21 tetor 1976Bajram Curri. Aktualisht është Komandant i Përgjithshëm i Gardës.[1]

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arsmin 8-vjeçar dhe gjimnazin i kreu në vendlindje. Studimet e larta i përfundoi pranë Shkollës së Lartë të Bashkuar të Oficerëve, specialiteti Artileri Tokësore. Më 24 janar 2012 me vendim të Kryeministrit Berisha, u komandua Komandant i Përgjithshëm i Gardës.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Garda". Arkivuar nga origjinali origjinali më 28 shkurt 2012. Marrë më 13 shkurt 2012.