Artan Salihu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Artan Salihu lindi në Prishtinë1984, është aktor shqiptar nga Kosova. Ka mbaruar Fakultet e artëve të aktrimit ai është një aktor i cili e luan rolin e astrit në "Thumba pa helm".

Ai ka shumë sukses në këtë rol me karrierën e tij. Karriera e tij ka filluar në Moshën 14 Vjeç i cili para se të mbaronte fakultetin e arteve të aktrimit filloi me babain e tij është djali i boksierit Aziz Salihu dhe vëllau i këngëtares Monika Salihu. Artani Poashtu ka rolin e suksesshëm.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]