Arthon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthon
Komunë
noform
Pamje nga Arthon
Vendndodhja
Arthon is located in Franca
Arthon
Arthon
46°41′40″V 1°42′01″L / 46.6944°V 1.7003°L / 46.6944; 1.7003Koordinatat: 46°41′40″V 1°42′01″L / 46.6944°V 1.7003°L / 46.6944; 1.7003
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre
Qarku Arrondissement Châteauroux
Kantoni Ardentes
Ndërbashkësia Châteauroux Métropole
Kryetari Jacky Devolf
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.8 km2
Lartësia 145 m (m.n.d.)
Popullsia 1171 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36330
INSEE 36009


Arthon është një komunëFrancë. Arthon bën pjesë në departamentin Indrerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1171 banorë dhe sipërfaqe 46.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arthon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale