Arthun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthun
Komunë
noform
Pamje nga Arthun
Vendndodhja
Arthun is located in Franca
Arthun
Arthun
45°46′26″V 4°02′05″L / 45.7739°V 4.0347°L / 45.7739; 4.0347Koordinatat: 45°46′26″V 4°02′05″L / 45.7739°V 4.0347°L / 45.7739; 4.0347
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Qarku Arrondissement Montbrison
Kantoni Boën-sur-Lignon
Ndërbashkësia Pays d'Astrée
Kryetari Josiane Baldini
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.88 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 510 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42130
INSEE 42009


Arthun është një komunëFrancë. Arthun bën pjesë në departamentin Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 510 banorë dhe sipërfaqe 13.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arthun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale