Artie Lange

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artie Lange
Artielangesit.jpg
Lange (2006)
Informacione personale
Vendlindja Livingston, Nju Xhersi, SHBA
Faqja zyrtare https://www.artiequitter.com

Arthur Steven "Artie" Lange, Jr. (i lindur më 11 tetor 1967) është një aktor amerikan, komedian, regjisor, prodhues, shkrimtar, këngëtar, muzikant, dhe zëdhënës.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.