Artigues-près-Bordeaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artigues-près-Bordeaux
Komunë
noform
Pamje nga Artigues-près-Bordeaux
Stema_figura
Vendndodhja
Artigues-près-Bordeaux is located in Franca
Artigues-près-Bordeaux
Artigues-près-Bordeaux
44°51′46″V 0°29′06″P / 44.8628°V 0.485°P / 44.8628; -0.485Koordinatat: 44°51′46″V 0°29′06″P / 44.8628°V 0.485°P / 44.8628; -0.485
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Bordeaux
Kantoni Cenon
Ndërbashkësia Communauté urbaine de Bordeaux
Kryetari Anne-Lise Jacquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.36 km2
Lartësia 63 m (m.n.d.)
Popullsia 6754 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33370
INSEE 33013


Artigues-près-Bordeaux është një komunëFrancë. Artigues-près-Bordeaux bën pjesë në departamentin Gironderajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 6754 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 7.36 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]