Artix, Pyrénées-Atlantiques

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artix
Komunë
noform
Pamje nga Artix
Stema_figura
Vendndodhja
Artix is located in Franca
Artix
Artix
43°23′54″V 0°34′14″P / 43.3983°V 0.5705°P / 43.3983; -0.5705Koordinatat: 43°23′54″V 0°34′14″P / 43.3983°V 0.5705°P / 43.3983; -0.5705
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Arthez-de-Béarn
Ndërbashkësia Lacq-Orthez
Kryetari Jean-Paul Bergeret-Tercq
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.11 km2
Lartësia 143 m (m.n.d.)
Popullsia 3471 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64170
INSEE 64061


Artix është një komunëFrancë. Artix bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 3471 banorë dhe sipërfaqe 9.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]