Arveyres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arveyres
Komunë
noform
Pamje nga Arveyres
Stema_figura
Vendndodhja
Arveyres is located in Franca
Arveyres
Arveyres
44°53′06″V 0°16′56″P / 44.885°V 0.282222°P / 44.885; -0.282222Koordinatat: 44°53′06″V 0°16′56″P / 44.885°V 0.282222°P / 44.885; -0.282222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Libourne
Kantoni Libourne
Ndërbashkësia Le Libournais
Kryetari Benoit Gheysens
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.27 km2
Lartësia 9 m (m.n.d.)
Popullsia 1870 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33500
INSEE 33015


Arveyres është një komunëFrancë. Arveyres bën pjesë në departamentin Gironderajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1870 banorë dhe sipërfaqe 17.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]