Arville, Loir-et-Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arville
Komunë
noform
Pamje nga Arville
Stema_figura
Vendndodhja
Arville is located in Franca
Arville
Arville
48°03′49″V 0°56′53″L / 48.063611°V 0.948056°L / 48.063611; 0.948056Koordinatat: 48°03′49″V 0°56′53″L / 48.063611°V 0.948056°L / 48.063611; 0.948056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loir-et-Cher
Qarku Arrondissement Vendôme
Kantoni Mondoubleau
Ndërbashkësia Les Collines du Perche
Kryetari Guillemette Roulier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.75 km2
Popullsia 119 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41170
INSEE 41005


Arville është një komunëFrancë. Arville bën pjesë në departamentin Loir-et-Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 119 banorë dhe sipërfaqe 9.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]