Arville, Seine-et-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arville
Komunë
Vendndodhja
Arville is located in Franca
Arville
Arville
48°11′21″V 2°32′56″L / 48.1892°V 2.5489°L / 48.1892; 2.5489Koordinatat: 48°11′21″V 2°32′56″L / 48.1892°V 2.5489°L / 48.1892; 2.5489
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Fontainebleau
Kantoni Château-Landon
Ndërbashkësia La Campagne Gâtinaise
Kryetari Anne Thibault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.3 km2
Popullsia 121 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77890
INSEE 77009


Arville është një komunëFrancë. Arville bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 11.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]