Arzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arzon
Komunë
noform
Pamje nga Arzon
Stema_figura
Vendndodhja
Arzon is located in Earth
Arzon
Arzon (Earth)
47°32′55″V 2°53′25″P / 47.548611°V 2.890278°P / 47.548611; -2.890278Koordinatat: 47°32′55″V 2°53′25″P / 47.548611°V 2.890278°P / 47.548611; -2.890278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Morbihan
Qarku Arrondissement Vannes
Kantoni Sarzeau
Ndërbashkësia Presqu'île de Rhuys
Kryetari Gérard Labove
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.93 km2
Popullsia 2132 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 56640
INSEE 56005


Arzon është një komunëFrancë. Arzon bën pjesë në departamentin Morbihanrajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 2132 banorë dhe sipërfaqe 8.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arzon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale