Asasp-Arros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asasp-Arros
Komunë
noform
Pamje nga Asasp-Arros
Vendndodhja
Asasp-Arros is located in Franca
Asasp-Arros
Asasp-Arros
43°07′24″V 0°36′45″P / 43.1233°V 0.6125°P / 43.1233; -0.6125Koordinatat: 43°07′24″V 0°36′45″P / 43.1233°V 0.6125°P / 43.1233; -0.6125
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Oloron-Sainte-Marie-Ouest
Ndërbashkësia Le Piémont Oloronais
Kryetari Bernard Mora
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.59 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 505 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64660
INSEE 64064


Asasp-Arros është një komunëFrancë. Asasp-Arros bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 505 banorë dhe sipërfaqe 23.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]