Asla Vazgeçmem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Asla Vazgeçmem
GjiniaRomancë
Dramë
Shkruar ngaSırma Yanık
Melis Civelek
Regjia ngaNihat Durak
Aysun Akyüz
Eda Teksöz
LuajnëTolgahan Sayışman
Amine Gülşe
Şafak Pekdemir
Ümit Yesin
Ayşegül Günay
Hülya Gülşen Irmak
Tugay Mercan
Taner Rumeli
ShtetiTurqia Turqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve3
Nr. i episodeve59
Prodhimi
ProdhuesiFaruk Turgut
Vendodhja e prodhimitStamboll
Kohëzgjatja120 minuta
Kompania e prodhimitGold Film
Transmetimi
Programi origjinalShow TV
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi origjinalLua error te mw.lua te rreshti 143: field 'month' missing in date table.
Lidhje të jashtme
Official website

Asla Vazgeçmem (Shqip: Mos u dorëzo) është serial televiziv turk me zhanër dramë, u prodhua nga Gold Film. Premiera e serialit ishte në kanalin turk Show TV më 12 shkurt 2015 dhe përfundoi 6 qershot 2016.[1] Në kanalin shqiptar Tring 3 Plus, premiera e serialit ishte më 7 shkurt 2017.

Përmbledhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pas vdekjes së babait të Nurit, ajo shkon në Stamboll dhe gjatë rrugës ajo takohet me Jigit Kozan. Jigit dërgon Nurin tek halla e saj ku zbulohet të jetë shërbëtore tek çifligu i Jigitit. Jigiti dhe gruaja e tij Içlal patën një aksident me veturë pasi Jigiti i tregon asaj se ai dëshiron të divorcohet. Içlali mbetet në koma për disa vite. Pasi Jigiti takohet me Nurin, ai martohet me të.

Kur Içlali del nga koma ajo duket se ka harruar vitet e fundit të pakënaqur të jetës së saj para aksidentit dhe është fiksuar me Jigitin. Nëna e saj Ajtyl do të bëjë gjithçka për të ndihmuar vajzën e saj të mbajë Jigitin larg nga Nuri dhe bëhet shumë e rrezikshme.

Luajtën[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Episodat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni Epizodat Transmetimi
Transmetimi i parë Transmetimi i fundit
1 18 12 shkurt 2015 11 qershor 2015
2 38 1 tetor 2015 23 qershor 2016
3 3 22 shtator 2016 6 tetor 2016 (finalja)

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "I never give up". turkishdrama.com (në anglisht). Marrë më 27 shkurt 2019.