Asnelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnelles
Komunë
noform
Pamje nga Asnelles
Stema_figura
Vendndodhja
Asnelles is located in Franca
Asnelles
Asnelles
49°20′18″V 0°34′58″P / 49.338333°V 0.582778°P / 49.338333; -0.582778Koordinatat: 49°20′18″V 0°34′58″P / 49.338333°V 0.582778°P / 49.338333; -0.582778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Bayeux
Kantoni Ryes
Ndërbashkësia Bessin, Seulles et Mer
Kryetari Alain Scribe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.52 km2
Lartësia 6 m (m.n.d.)
Popullsia 579 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14960
INSEE 14022


Asnelles është një komunëFrancë. Asnelles bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 579 banorë dhe sipërfaqe 2.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]