Asnières-en-Montagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnières-en-Montagne
Komunë
noform
Pamje nga Asnières-en-Montagne
Vendndodhja
Asnières-en-Montagne is located in Franca
Asnières-en-Montagne
Asnières-en-Montagne
47°43′09″V 4°16′32″L / 47.719167°V 4.275556°L / 47.719167; 4.275556Koordinatat: 47°43′09″V 4°16′32″L / 47.719167°V 4.275556°L / 47.719167; 4.275556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Montbard
Ndërbashkësia Le Montbardois
Kryetari Carine Petry
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.47 km2
Lartësia 288 m (m.n.d.)
Popullsia 186 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21500
INSEE 21026


Asnières-en-Montagne është një komunëFrancë. Asnières-en-Montagne bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 186 banorë dhe sipërfaqe 28.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]