Asnois, Nièvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnois
Komunë
Vendndodhja
Asnois is located in Franca
Asnois
Asnois
47°23′58″V 3°35′55″L / 47.399444°V 3.598611°L / 47.399444; 3.598611Koordinatat: 47°23′58″V 3°35′55″L / 47.399444°V 3.598611°L / 47.399444; 3.598611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Clamecy
Kantoni Tannay
Ndërbashkësia Fleur du Nivernais
Kryetari Christophe Deniaux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.69 km2
Popullsia 158 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58190
INSEE 58016


Asnois është një komunëFrancë. Asnois bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 158 banorë dhe sipërfaqe 5.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]