Asnois, Vienne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnois
Komunë
noform
Pamje nga Asnois
Vendndodhja
Asnois is located in Franca
Asnois
Asnois
46°06′47″V 0°24′49″L / 46.1131°V 0.4136°L / 46.1131; 0.4136Koordinatat: 46°06′47″V 0°24′49″L / 46.1131°V 0.4136°L / 46.1131; 0.4136
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Montmorillon
Kantoni Charroux
Ndërbashkësia Pays Charlois
Kryetari Thierry Neel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.26 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 152 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86250
INSEE 86012


Asnois është një komunëFrancë. Asnois bën pjesë në departamentin Viennerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe 16.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]