Aspères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspères
Komunë
Vendndodhja
Aspères is located in Franca
Aspères
Aspères
43°48′33″V 4°02′25″L / 43.8092°V 4.0403°L / 43.8092; 4.0403Koordinatat: 43°48′33″V 4°02′25″L / 43.8092°V 4.0403°L / 43.8092; 4.0403
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Sommières
Ndërbashkësia Pays de Sommières
Kryetari Jean-Michel Teulade
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.06 km2
Lartësia 74 m (m.n.d.)
Popullsia 464 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30250
INSEE 30018


Aspères-en-Languedoc është një komunëFrancë. Aspères-en-Languedoc bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 464 banorë dhe sipërfaqe 10.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]