Asque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asque
Komunë
noform
Pamje nga Asque
Stema_figura
Vendndodhja
Asque is located in Franca
Asque
Asque
43°02′41″V 0°15′23″L / 43.0447°V 0.2564°L / 43.0447; 0.2564Koordinatat: 43°02′41″V 0°15′23″L / 43.0447°V 0.2564°L / 43.0447; 0.2564
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni La Barthe-de-Neste
Ndërbashkësia Haut-Arros
Kryetari Roger Lacome
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.85 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 118 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65130
INSEE 65041


Asque është një komunëFrancë. Asque bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 118 banorë dhe sipërfaqe 15.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Asque – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale